Дні «Товариша-Горх Фока» у Херсоні

Автор: . 19 Жов 2016 в 18:24

tovarish-miniОстанні дні жовтня 2016 р. мають запам’ятатися херсонцям Днями «Товариша-Горх Фока» – легендарного вітрильника, який продовжує залишатися одним з символів Херсону.

 

tovarish1З 25 жовтня у Херсоні проходять Дні «Товариша-Горх Фока». В цей час на різних майданчиках міста заплановано проведення низки подій самого різного характеру: конференція, круглий стіл, пленер-перформанс і мистецька виставка.

 

 

 

 

25.10 – Пленер з «Товаришем», Набережна, пр.Ушакова. Початок о 12-00. Орієнтовна тривалість заходу – 3 години.

tovarish2Пленер з «Товаришем» – це спільний проект Херсонського відділення Соціологічної асоціації України та Навчально-естетичного комплексу “Художня школа” (м.Херсон). Пленер становить собою перформанс, присвячений періоду, коли місцем приписки “Товариша” був порт Херсон. Перформанс проходитиме на пірсі, де перебував вітрильник, коли він знаходився в Херсоні. Заходу передував тижневий воркшоп в Художній школі, під час якого учні школи ознайомлювалися з історією “Товариша-Горх Фока” та такими жанрами сучасного мистецтва як перформанс і хепенінг. Куратори перформансу – Микола Гоманюк і Ганна Файнштейн.

28.10 – Конференція і круглий стіл КУЛЬТУРНИЙ, ТУРИСТИЧНИЙ ТА ПОЛІТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ БАРКА «ТОВАРИШ-ГОРХ ФОК», Конференц-зал «Конгрес», вул.Ярослава Мудрого, 7. Початок об 11.00. Тривалість заходу – 3 години.

Про конференцію та круглий стіл подано інформацію у попередній статті на сайті.

з 28.10 – Виставка «Мій друг ”Товариш”», галерея ”Синій” кіт, вул.Потьомкінська, 18. Відкриття виставки – 28.10 о 16.00. Виставка триватиме один тиждень.

tovarish3На виставці будуть представлені роботи-рефлексії херсонських художників Максима Афанасьєва, Олени Афанасьєвої, Станіслава Волязловського, Миколи Гоманюка, Олександра Жуковського, В’ячеслава Машницького, Лукаша Наласковського на теми пам’яті, культури пам’яті й історії “Товариша-Горх Фока”. Жанр робіт – живопис, графіка, інсталяція, фото і відео. Спеціально до вистави було зроблено відео-арт – віртуальну екскурсію по музею “Горх Фок-І” у місті Штральзунд (Німеччина). Також на виставці будуть представлятися роботи учнів Художньої школи, зроблені під час пленеру, та відеозапис перформансу «Пленер з “Товаришем”». Частина живописних робіт виставки представляються у публічному просторі міста Херсон у вигляді білбродів, що суттєво розширює її аудиторію. Виставка організована за сприянням Херсонського міськвиконкому, Навчально-естетичного комплексу “Художня школа”, Центру “Тотем”, Музею сучасного мистецтва (Херсон) та організації Tall-Ship Friends (Німеччина).

Усі заходи проводяться Херсонським обласним відділенням Соціологічної асоціації України за підтримки  Goethe-Institut у рамках програми «Культурно-освітня академія» в рамках проекту “Спільний товариш”. Проект фокусується на концептуалізації та формуванні культури пам’яті та діалогу стосовно до спільного україно-німецького історичного спадку, який уособлюється барком “Товариш-Горх Фок”.

Рубрики: Новини


Отзывов пока нет.

Ваш отзыв