Всі на семінар з етнічної журналістики!

Автор: . 04 Окт 2016 в 13:36

seminar-miniВ жовтні 2016 року херсонські соціологи та уманські громадські активісти ініціювали міжрегіональний проект «Мова єдності та взаємоповаги», присвяченого розвитку української етнічної журналістики.

 

seminar-photoВ умовах політичної кризи поглиблення національноії єдності та поваги до громадян різного етнічного походження, що мають різні культурні та релігійні погляди стало надзвичайно важливим питанням. Одну з ключових ролей в цьому питанні відіграє журналістика. Це вимагає від працівників ЗМІ та незалежних блогерів відповідної кваліфікації, бо навіть одне необрежне слово може викликати негативні наслідки. Особливо це відчувається у регіонах зі строкатим етнічним складом, в тому числі на Херсонщині та Уманщині. Як показують дослідження знання однієї етнічної групи відносно іншої у значному ступені стереотипізовані, в тому числі у негативному сенсі. Це відбувається з одного боку через брак інформації, з іншої — журналістські матеріали часто замість того, щоб формувати позитивне ставлення до різних етноконфесійних груп роздмухують міжетнічну ворожнечу. До проекту планується залучити щонайменше 20 журналістів – по 10 з кожного регіону, провести тренінг з етнічної журналістики та, використовуючи отримані знання, провести піврічник етнічної журналістики в Херсонській та Черкаській областях. Матеріали для роботи будуть збиратися під час польових досліджень, журналістських пленерів. Під час пленерів планується відвідати місця проживання різних етнічних груп, організувати зустрічі з представниками національно-культурних товариств, взяти активну участь у культурних заходах.

Відбір учасників семінару здійснюється на конкурсній основі. Для участі у конкурсі треба заповнити анкету (скачати!) та надіслати журналістське портфоліо (статті, відео, фоторепотажи тощо – разом не більше 3-х матеріалів) на адресу gomanuk@gmail.com . Всі учасники будуть повідомлені про рішення не пізніше 1 листопада 2016 року.

Проект «Мова єдності та взаємоповаги» реалізується за підтримки Посольства США в Україні в рамках програми «Гранти для учасників програм обмінів» (керівники проекту Микола Гоманюк та Анна Слуцька брали участь у Проекті міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» по темі «Толерантність до різноманітності: забезпечення рівності у суспільстві та у розробці політичних стратегій» (2014 р.)

Анонс семінара

Рубрики: Новости


Отзывов пока нет.

Ваш отзыв