Соціологічна лабораторія Херсонської обласної організації Комітету виборців України

Соціологічна лабораторія Херсонської обласної організації Комітету виборців України

Соціологічна лабораторія ХОО КВУ була створена у 1999 р.
Мета діяльності Лабораторії – вивчення громадської думки в південному регіоні України, технологій впливу політичних сил на громадську думку, поширення ідей відкритого суспільства (громадяни повинні мати свою думку стосовно важливих політичних та суспільних проблем і мати можливість вільно її висловлювати), вивчення громадського сприймання соціально-політичної системи суспільства і громадсько-політичних процесів, які відбуваються в нашому краї.

Лабораторія була створена за допомоги відомого соціологічного центру “Взаємодія”. Багаторічним керівником її був професор Володимир Коробов.
За час свого існування лабораторія провела серію опитувань, які репрезентують політичні процеси в регіоні. Серед досліджень, які мали широкий резонанс вивчення громадської думки щодо актуальних суспільно-політичних процесів, ставлення херсонців до дотримання їхніх громадських та політичних прав, проблем вільного доступу до правосуддя та дотримання соціальних прав людей похилого віку тощо.
Географія наукових інтересів дослідників лабораторії виходить за рамки Херсонської області. Наприклад, лише в 2012 р. соціологічна лабораторія ХОО КВУ проводила фокус-групи не тільки у Херсоні, а й у Одесі та Севастополі.

В центрі уваги у 2012 р. були громадське сприйняття проблем реформування ЖКХ, виявлення слабких місць у публічних консультаціях влади із громадськістю, проблеми реформування законодавства про місцеве самоврядування, вивчення стану зв’язків депутатів та виборців.
Результати опитувань публікувалися в місцевих й загальноукраїнських аналітичних виданнях, зокрема в серії брошур “Політичний портрет Херсонщини”, в альманасі соціальних досліджень “Константи”, в місцевій та загальноукраїнській пресі, висвітлювалися на численних конференціях, семінарах і круглих столах. Загалом ці результати викликали значний інтерес як у громадськості, так і у фахівців.
Зараз координує роботу Соціологічної лабораторії ХОО КВУ Дементій Бєлий, активіст ХОВ САУ, який має дев’ятнадцятирічний досвід участі у соціологічних дослідженнях під керівництвом досвідчених соціологів у якості інтерв’юера, бригадира, оператора по вводу, керівника польового етапу дослідження.
Він у 2004 – 2006 рр. Дементій Бєлий проходив підвищення кваліфікації у Вищій школі соціології Інституту Соціології НАН України та річне стажування в інституті Європеїстики Ягелонського університету (Краків, Польща).
В дослідженнях лабораторії задіяні молоді активісти громадських організацій, а також студенти-стажери херсонських вузів.

Контактна інформація:
e-mail: Kherson.cvu@gmail.com
tel.: 0552 325-026
Херсон, Придніпровський узвіз, 1, оф. 8