Каховське море або Великий Луг: минуле, теперішнє, майбутнє
Автор: redaktor. 19 Тра 2025 в 9:35
Херсонські соціологи разом з ботаніками почали дослідження впливу наслідків Каховської трагедії на громади та об’єкти ПЗФ з метою з’ясування образу цієї території в минулому, теперішньому та майбутньому.
У 2022-2023 роках херсонські соціологи вже мали успішний досвід співпраці з ботаніками та природоохоронцями. Тоді ми разом провели дослідження, результати якого лягли в основу звіту «Українські об’єкти природо-заповідного фонду в умовах війни та російської окупації». Продовжуючи минулий проект ми почали нове соціологічне дослідження, під час якого планується деталізувати та узагальнити вплив Каховської трагедії на об’єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ) та розглянути різноманітні сценарії розвитку цією території у майбутньому.
Але цього разу ми вирішили долучити до кола респондентів не тільки представників ПЗФ, а й представників органів місцевої влади, підприємців та фермерів, місцевих жителів, а також старожилів, які ще пам’ятають Дніпро до будівництва Каховської ГЕС. Ми пригнемо з’ясувати що саме воліють бачити на дні водосховища люди, які там живуть та працюють – відновлений Великий Луг чи Каховське море. Чи може щось інше?
Ця робота стала можливою завдяки гранту Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», який є частиною більшого проекту під назвою “Вплив війни на довкілля в Україні: цивілізаційні виклики-2»
«Перші пагони на дні Каховського моря», художниця Наталя Черемних
К сожалению, комментарии закрыты.
Отзывов пока нет.